KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904018
*
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 20:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 13:26:48
1
100 kr
11/1 13:27:45
1
Vinnande bud
12/1 07:41:26
2
350 kr
12/1 07:41:26
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 07:41:33
2
450 kr
12/1 07:41:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Ivan Bergdahl
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Läs om budbetjänten
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 13:26:48 | 1 | 100 kr |
11/1 13:27:45 | 1 | Vinnande bud |
12/1 07:41:26 | 2 | 350 kr |
12/1 07:41:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 07:41:33 | 2 | 450 kr |
12/1 07:41:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19