KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904018
*
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 20:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 13:26:48
1
100 kr
11/1 13:27:45
1
Vinnande bud
12/1 07:41:26
2
350 kr
12/1 07:41:26
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 07:41:33
2
450 kr
12/1 07:41:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Ivan Bergdahl
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Läs om budbetjänten
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/1 13:26:48 | 1 | 100 kr |
| 11/1 13:27:45 | 1 | Vinnande bud |
| 12/1 07:41:26 | 2 | 350 kr |
| 12/1 07:41:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 07:41:33 | 2 | 450 kr |
| 12/1 07:41:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



